Nové moderní dětské hřiště

Rodiče s dětmi z dolní části Libně mohou navštěvovat zrekonstruované dětské hřiště poblíž ulice Na Rokytce a cyklostezky. V souvislosti s její výstavbou před dvěma lety radnice požadovala výměnu starého oplocení, čímž de facto obnovení dětského hřiště začalo.

Herní prvky jsou převážně vyrobeny ze dřeva a situovány v první polovině hřiště jako tomu bylo doposud. Herní sestava hradu je tvořena třemi věžemi s různými pohybovými prvky a zároveň stejným počtem skluzavek, z toho jedna je uzavřený plastový tubus. Dále tam jsou i prvky pro menší děti, jako domeček, pružinové houpačky, kreslící tabule a samozřejmě i nové pískoviště.

"V druhé polovině je hřiště rozšířeno o plochu na streetball s jedním basketbalovým košem. Tak si na hřišti přijdou na své jak ti nejmenší, tak i  dospělí," říká Jiří Janků starosta Městské části Praha 8. "Také byla vyrovnána travnatá plocha, umístěn prvek lezecké stěny a piknikový stůl," dodal.

Svah nad hřištěm bude zabezpečen opravou oplocení a vyčištěn od náletových a nebezpečných dřevin. Radnice chce požádat vlastníka přilehlé parcely č. 3869/1 (MHMP) o úpravu pozemku do vyhovujícího stavu. V příštím roce by mělo dojít i k zabezpečení prostoru kamerovým systémem.

www.praha8.cz

Sloupek