Nová mobilní aplikace pro cestovale do Brazílie: Bezpečné Rio

Nemocnice Na Bulovce vydala novou mobilní aplikaci Bezpečné Rio. Je to soubor doporučení a informací od odborníků z infekční kliniky Nemocnice na Bulovce, které se mohou hodit každému, kdo se chystá do Brazílie na XXXI. letní olympijské či paralympijské hry v Rio de Janeiro. S jejich znalostí a dodržováním lze významně snížit riziko zdravotních obtíží během cesty či po návratu.    

„Nejen v období před olympiádou, ale i po jejím zahájení se enormě zvýšil počet dotazů, které k nám na kliniku přicházejí a týkají se právě možných zdravotních rizik v oblasti Ria. I proto jsme vydali tento soubor rad a doporučení,“ říká lékař z infekční kliniky Nemocnice Na Bulovce Milan Trojánek. 

„Brazílie je zemí se středním rizikem infekčních onemocnění. Některým se dá předejít prevencí, u jiných to lze obtížně. Informace jsou ale užitečné vždy. U našich pacientů, kteří se vracejí z této oblasti, nejčastěji léčíme malárii a horečku dengue,“ dodává primářka infekční kliniky Hana Roháčová.

Nemocnice Na Bulovce k informovanosti zvolila záměrně moderní a oblíbenou formu, tedy formu mobilní aplikace. Snaží se tak přispět i k lepší dostupnosti publikovaných rad a doporučení. Doklady, peněženka a mobilní telefon jsou povětšinou právě věci, které cestovatelé mají vždy u sebe. 

Aplikace nabízí užitečná doporučení před cestou, popis a prevenci před riziky během pobytu a doporučení v případě zdravotních obtíží po návratu. Stáhnout si jí už nyní mohou majitelé mobilních zařízení se systémem Android, v App Storu bude nejpozději během zítřka. Je ke stažení zdarma a ve storech bude umístěna na dva měsíce, tedy po dobu olympijských a paralympijských her. Aplikace byla vytvořena na platformě ADAM a pracuje i v offline režimu. 

Odkaz na Google Play http://1url.cz/utWxD

 

Sloupek