Neurologie i úrazová ambulance Nemocnice Na Bulovce hlásí enormní počet pacientů

Neurologie i úrazová ambulance Nemocnice Na Bulovce hlásí enormní počet pacientů. Nikoho však neodmítají a vyšetřují všechny, příchozí pacienty i pacienty, které přiveze záchranná služba. Ti mají samozřejmě v pořadí přijímání  k vyšetření přednost, proto v těchto dnech není  neobvyklé ani několikahodinnové čekání u ambulatních pacientů. Nejdelší čas, který pacient strávil v čekárně v průběhu minulých dnů je šest hodin. Nápor na neurologii je tak aktuálně zhruba třikrát větší nežli v jiných dnech a na úrazové ambulanci je nárůst zhruba o 50 procent.

Zjišťovali jsme příčiny a lze je shrnout asi takto: Díky mimořádně příznivé konstelaci volných a pracovních dnů v tomto období si mnoho lidí vybralo pár dní dovolené a získalo tím více nežli deset dní volna v kuse. Volno využili nejen k přípravě Vánoc, ale také k řešení svých restů vůči svému zdraví. Extrémní příklad, odposlechnutý z neurologie: „Pane doktore, už mě rok bolí hlava a teď jsem se konečně dostala k tomu, abych vás navštívila!“

K vysoké návštěvnosti na neurologii Nemocnice Na Bulovce výrazně přispěla také skutečnost, že většina okolních neurologických ambulancí přes svátky zavřela. Navíc lékař-neurolog je okamžitě také povoláván k úrazům, které přijímají na úrazové ambulanci, kvůli možným následkům při pádu a úderu do hlavy. A bohužel, řadu pádů si pacienti přivodí i díky podnapilému stavu sami. Rekordmanen posledních dnů je pacient, který v průběhu 36 hodin byl dvakrát převezen na protialkoholní záchytnou stanici a a třikrát na úrazovou ambulanci. V čase stráveném mimo „záchytku“ se totiž stihl vždy opít a zranit. Už nyní se lékaři obávají, co přinese tzv. prodloužený Silvestr. Díky tomu, že vychází na pondělí, lze očekávat, že ho řada lidí bude slavit už od víkendu.
 
 

Sloupek