Nemocnice Na Bulovce žádná lůžka na soukromý subjekt nepřeváděla

Vedení Fakultní nemocnice Na Bulovce se ohrazuje proti tvrzení Všeobecné zdravotní pojišťovny, která ústy svého mluvčího Jiřího Roda (HN, 1.11.2011) tvrdí, že „Nemocnice Na Bulovce převedla dvacet lůžek na soukromý subjekt a souhlasila s krácením úhrad za tyto lůžka ve výši 700 tisíc korun měsíčně.“

O restrukturalizaci lůžkového fondu jednalo vedení Nemocnice Na Bulovce se zástupci Všeobecné zdravotní pojišťovny v červnu tohoto roku a výsledkem bylo zrušení 20 akutních lůžek. „V žádném případě se však nejednalo o převod těchto lůžek na soukromý subjekt. Stejně tak nemocnice v této souvislosti nežádala o žádné krácení úhrad. Naopak. Počítali jsme a nadále počítáme s tím, že platí dohoda s ministerstvem zdravotnictví, že v případě snižování počtu akutních lůžek nebudou kráceny úhrady,“ řekl ředitel Nemocnice Na Bulovce Petr Zajíc.

Nemocnice Na Bulovce proto dnes také odeslala dopis na Všeobecnou zdravotní pojišťovnu, ve kterém na tuto skutečnost upozorňuje a požaduje, aby vůči nemocnici k žádnému krácení úhrad nedocházelo a zároveň žádá předložení důkazu, na základě kterého pojišťovna tvrdí, že krácení probíhá se souhlasem nemocnice.
 

Sloupek