Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Nemocnice Na Bulovce se s hlavním městem Prahou dohodla na nové nájemní smlouvě

11. 01 2017 | Měsíce trvala jednání nad novou podobou nájemní smlouvy mezi Nemocnicí Na Bulovce a hlavním městem Prahou. Nyní je už návrh smlouvy připraven a schválit ho ještě musí rada hlavního města. Smlouva potrvá 20 let a k tomu je ještě  desetiletá opce. Ročně by měla nemocnice platit nájemné ve výši 28 milionů korun, dosud hradila ročně sedm milionů. Tato výše nájmného je fixována na 5 let, bez ohledu na inflaci. Výpovědní lhůta se prodlužuje z dosavadních tří měsíců na 2 roky. Smlouva také přesně definuje povinnosti obou stran a, co je běžná údržba, která jde za Nemocnicí Na Bulovce a co jsou to investice, které má realizovat hlavní město.  

Na úspěšném dokončení měsíčních jednání o smluvním vztahu se významně podílelo i ministerstvo zdravotnictví, které je zřizovatelem Nemocnice Na Bulovce. "Návrh smlouvy mezi naší přímo řízenou organizací, tedy Nemocnicí Na Bulovce a hlavním městem Prahou považuji za důležité nastavení vzájemného vztahu, užitečného pro všechny zúčastněné strany. Podmínky smlouvy Nemocnici Na Bulovce stabilizují a dávají jí i možnost budoucího rozvoje a dalšího zlepšování péče o pacienty," domnívá se ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík.

Za rozumný kompromis novou smlouvu považuje i ředitelka Nemocnice Na Bulovce Andrea Vrbovská. „Město na základě posudku původně žádalo nájemné 36 milionů korun. To jsme odmítali i s ohledem na inestice, které jsme do areálu vložili ve výši 175 milionů. Naše představa byla okolo 20 miliónů k dosud placenému nájmu 7 milionů. Výslednou výši 28 milionů korun proto považuji za rozumný kompromis,“ řekla Andrea Vrbovská a dodala: „Důležité také je, že minimálně na 5 let jsme debatu o výši nájmu ukončili díky fixaci a pochopitelně bude-li se toto téma někdy v budoucnu znovu otevírat, musí mu předcházet také doložení investovaných prostředků od hlavního města do nemocnice.“ 

 

Diskuse

 
.

Speciály

Naše magazíny

Novinky ze světa bydlení, aut, techniky ...

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO