Nemocnice Na Bulovce má svou KnihoBudku!

Kdy jindy nežli v březnu - Měsíci knihy - by měla začít fungovat nová knižní služba Nemocnice Na Bulovce pro pacienty a návštěvníky nemocnice, tzv. KnihoBudka. Celý koncept spočívá v tom, že si zde může každý vypůjčit knihu, odnést si jí do čekárny či na nemocniční pokoj, ale i domů, a po přečtení ji zase vrátit. Služba je zcela zdarma, bez poplatků a bez čekání.

Zásobu knižního fondu budou tvořit sami návštěvníci nemocnice, pacienti a zaměstnanci nemocnice, kteří mohou do knihovny přidat některý ze svých knižních titulů, který už přečetli a který mu doma přebývá. Pokud nenajdou pro své knihy v KnihoBudce už místo, nevadí, lze je nechat i na podatelně nemocnice. Nabídka knih se totiž neustále mění a na každou se tak postupně dostane.
 
Stav knížek v knihovně by tedy měl být v přirozené rovnováze. Pravda, asi nelze čekat, že se tu najdou nejčerstvější knižní novinky nebo drahé odborné učebnice a příručky, ale to ani není účel pouličních knihoven. Ty by měly lidem hlavně pomoci, aby se jim četbou zpříjemnil a zkrátil čas strávený v nemocnici. A nebo mohou někdy u takové knihovny někoho potkat a dát se s ním do řeči o knížkách.
 
Pro všechny zájemce je KnihoBudka otevřená 24 hodin denně, sedm dní v týdnu. Čtyři police pojmou zhruba dvě stě knih.
 
KnihoBudka je neziskový projekt, který mění vysloužilé telefonní budky na malé veřejné knihovny a je podpořená z programu Think Big Nadace Telefónica.

Sloupek