Na český trh vstoupí v síti GTS virtuální operátor One Mobile

Ve druhé polovině září vstoupí na český telekomunikační trh virtuální mobilní operátor One Mobile, pro své služby bude využívat síť GTS. ČTK to dnes sdělil obchodní ředitel One Mobile ČR Lukáš Bencalik. Virtuálních operátorů je v současnosti v Česku zhruba desítka a dohromady mají několik set tisíc klientů. 

One Mobile zákazníkům nabídne čtyři tarify s neomezeným voláním a posíláním SMS, které firma zpoplatňuje měsíčním paušálem. V ceníku má také nabídku s korunovým paušálem a minutou volání v rámci své sítě, jednou SMS nebo megabytem dat za korunu. "One Mobile chce oslovit hlavně zákazníky, kterým se příliš nezamlouvají neomezené tarify," uvedl Bencalik. 
    
Virtuální mobilní operátoři začali na český trh vstupovat od konce minulého roku, většinou využívají sítě GSM Telefóniky, T-Mobilu nebo Vodafonu. Naposledy v minulém týdnu odstartoval virtuální operátor Studentfone provozovaný v síti Vodafonu firmou GTS Alive, která vydává mezinárodní studentské karty ISIC. Zřejmě největší z virtuálních operátorů je Blesk Mobil, který měl v červnu 250.000 zákazníků. 
    
Nástup virtuálních operátorů na trh přispěl v Česku ke snížení cen paušálních tarifních programů s neomezeným voláním a SMS na polovinu až třetinu předchozích cen. Podle nedávno zveřejněné analýzy společnosti Strategy Analytics tak už ČR nepatří v cenách mobilního volání mezi nejdražší země a díky zlevněným neomezeným tarifům se letos z posledních příček posunula k průměru zemí Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). 
 
zdroj: ČTK

Sloupek