Na Bulovku přišel Mikuláš s čertem a andělem

Dnes dopoledne navštívili v Nemocnici Na Bulovce dětská oddělení chirurgie, pediatrie, ORL, ortopedie a infekce Mikuláš s andělem a čertem. Děti dostaly drobné dárky podle svého věku.

Ti nejmenší dostaly omalovánky a pastelky s hlavičkami plyšových figurek, starší děti pak jojo, klíčenky a kalkulačku s hodinami a budíkem.

„Nechceme, aby hospitalizované děti přišly o krásný zážitek z Mikuláše. Proto k nám do nemocnice přišel Mikuláš se svým doprovodem, aby potěšil malé pacienty. Dárky, které děti dostaly zajistil odbor kultury Úřadu Městské části Praha 8,“ říká ředitel nemocnice MUDr. Petr Zajíc MBA.
 
Nemocnici Na Bulovce navštěvuje Mikuláš, anděl a čert každý rok. „V převlečení chodí pedagogové základní a mateřské školy při Nemocnici Na Bulovce. Myslím si, že nejen pro děti, ale i pedagogy je tato tradice milé zpestření,“ doplňuje ředitelka školy Radislava Jiříčková.
Zanedlouho čeká pedagogy další významná změna jejich identity – to až 22. prosince budou rozdávat dárky v roli Ježíšků. Na odděleních nebudou ani chybět vánoční stromečky, které věnuje nemocnici IKEA Černý Most.
 

Sloupek