Muž v Praze se zabarikádoval doma a hrozil, že zabije dceru

Opilý muž v pražských Modřanech se v úterý večer zabarikádoval doma a údajně partnerce hrozil, že zabije dvouletou dceru. Na místo přijela zásahová jednotka policie, vyjednávač muže po dvou hodinách přesvědčil, aby nikomu neublížil a vzdal se. Na policejním webu to dnes oznámila mluvčí pražských policistů Jana Rösslerová. Holčičku našli policisté nezraněnou spát v postýlce.

Policisté vyjížděli na místo před 22:00 kvůli telefonátu ženy, která na tísňové lince oznámila, že ji napadl přítel a vyhrožuje jí zabitím dcery a sebevraždou. "Navíc podle ženy navštěvoval střelnice a vlastnil střelnou zbraň," doplnila Rösslerová. Zda měl muž zbraň při vyhrožování u sebe, ale zatím nemohla potvrdit.
 
Do Modřan tedy vyrazila i zásahová jednotka, ale hlavní roli hrál policejní vyjednavač. "S mužem téměř dvě hodiny rozmlouval. Nakonec ho přemluvil, aby vyšel před dům, kde pak muže zadržela zásahová jednotka," uvedla mluvčí. Na stanici poté policisté orientační dechovou zkouškou zadrženému naměřili 1,17 promile alkoholu.
 
Muž je nyní podezřelý z nebezpečného vyhrožování, ale právní kvalifikace podle policie nemusí být konečná. Policisté ještě musí provést výslechy obou stran.
 
zdroj: ČTK

Sloupek