Možný prodej domů v Karlíně

Čtyřletý proces privatizace domů, jehož výsledkem je skoro pět tisíc bytů v rukách nových družstevníků, skončil. Posledním prodaným domem, o němž rozhodlo Zastupitelstvo Městské části Praha 8, byl objekt v Lindnerově ulici 1610.

„Ohlas privatizace byl mimořádný, o vlastní bydlení projevilo zájem přes 90 procent nájemníků. V průběhu minulých čtyř let jsem se osobně zúčastnil řady setkání nájemníků mnoha domů, které byly předmětem prodeje. Lidé ukázali poměrně dobrou znalost pravidel a nakonec privatizaci skvěle zvládli, “ informoval místostarosta Prahy 8 pro majetek Ondřej Gros.

Vedení radnice ale nechce privatizaci zcela ukončit. Její zástupci již odstartovali jednání o možném prodeji domů v Karlíně a dolní Libni. Ty jsou z důvodu následků katastrofálních povodní zastaveny u Evropské investiční banky. „Byly zahájeny jednání mezi městskou částí, hlavním městem a Evropskou investiční bankou. Cílem jednání, jejichž výsledek by měl být znám zhruba do třech měsíců, je nalezení způsobu vyřešení „povodňové“ půjčky na obnovu infrastruktury v postižených oblastech. Vedení městské části se snaží o dosažení přijatelné dohody, která by umožnila budoucí prodej bytů oprávněným nájemcům. O vývoji v této věci budeme informovat,“ sdělil místostarosta Michal Šustr.

www.praha8.cz

Sloupek