Moravě hrozí odpoledne a v noci velmi silné bouřky a vítr

Na celé Moravě hrozí od 16:00 velmi silné bouřky, vítr může v nárazech dosáhnout až devadesátikilometrové rychlosti, s přívalovými srážkami může přijít i krupobití. Po půlnoci by měly srážky ustávat. Upozornil na to dnes Český hydrometeorologický ústav. Varování před vydatným deštěm pak vydal pro Královéhradecký, Pardubický a Olomoucký kraj a pro Vysočinu. Obě výstrahy platí od čtyř odpoledne do jedné hodiny v noci.

V oblastech zasažených přívalovými srážkami lze očekávat rychlé rozvodnění malých potoků, zatopení sklepů, voda také může podemlít silnice a podobně.
 
"Pásmo trvalých srážek spojené s frontální vlnou začíná postupovat přes naše území k severovýchodu. Během odpoledne se srážky rozšíří na celé území a déšť bude v oblasti Českomoravské vrchoviny, východních Krkonoš, Orlických hor a Kralického Sněžníku zesilovat," uvedl ČHMÚ. V době od pozdního odpoledne do půlnoci, kdy by měl být déšť nejvydatnější, může během šesti hodin napršet kolem třiceti litrů na metr čtvereční. Celkové úhrny se budou pohybovat kolem 40 milimetrů, tedy 40 litrů na metr.
 
zdroj: ČTK

Sloupek