Mladík podezřelý z brutální vraždy mladého páru stane před soudem

Městské státní zastupitelství v Praze obžalovalo pětadvacetiletého mladíka, který je podezřelý z brutální vraždy mladého páru v bytě v pražské Krči. Podle mluvčí městských žalobců Štěpánky Zenklové byly obě vraždy provedeny zvlášť trýznivým způsobem. Muži hrozí i výjimečný trest. Podle Zenklové mladík nejdřív zavraždil chlapce. Aby se zbavil svědka, tak usmrtil i dívku, řekla ČTK.

"Vražda dívky byl promyšlený čin, aby zlikvidoval svědka," prohlásila mluvčí. Podle ní se mladík, který bydlel se zavražděným v jednom bytě, také snažil zakrýt důkazy, které by vedly k jeho identifikaci. Nikdo kromě zabitého a dívky totiž jeho totožnost neznal, přestože v bytě bydleli i další lidé.
 
"Skutečný motiv činu se zjistit nepodařilo," uvedla mluvčí. Obviněný ale prý vypověděl, že se do konfliktu se zavražděným dostal kvůli nepořádku v bytě.
 
Mladíka podezřelého z vraždy devatenáctileté dívky a stejně starého hocha zadrželi policisté začátkem ledna ve Zlíně. Soud ho následně poslal do vazby kvůli obavě, že by mohl utéct.
 
Mladík se k brutálnímu činu policii přiznal. Vedoucí oddělení vražd pražské policie Josef Mareš brutalitu provedení přirovnal k vraždám Ivana Roubala. Pětinásobný vrah Roubal, který si odpykává doživotí, své oběti mimo jiné svazoval do kozelce, takže postupně umíraly dušením.
 
Kvůli vyšetřování a zejména s ohledem na pozůstalé nechtěla policie k případu sdělovat více informací. Podle médií ale vrah usmrtil dvojici několika desítkami ran nožem, oběti měly svázané nohy i ruce. Muž podle policie nebyl nikdy předtím trestán.
 
Těla devatenáctileté dvojice nalezli policisté v bytě domu v Murgašově ulici v Praze 4 poté, co dívku začali pohřešovat její rodiče. Vraždy se staly v bytě, kde žilo několik studentů dohromady.
 
zdroj: ČTK

Sloupek