Mikuláš, čert a anděl v Praze 8

Odbor kultury ÚMČ Praha 8 nabídl v Kulturním domě Krakov dětem pohádku O Kačence a Raráškovi v podání Divadla Ludvík. Mikulášská besídka s kouzelníkem Oldou Zmeškalem proběhla v Dětských klubech Osmík a Karlík a Mikuláš s andělem a čertem dopoledne navštívil i Nemocnici Na Bulovce a zdejší dětské oddělení chirurgie, pediatrie, ORL, ortopedie a infekce. 

Odbor kultury ÚMČ Praha 8 nabídl v Kulturním domě Krakov dětem pohádku O Kačence a Raráškovi v podání Divadla Ludvík. Mikulášská besídka s kouzelníkem Oldou Zmeškalem proběhla v Dětských klubech Osmík a Karlík a Mikuláš s andělem a čertem dopoledne navštívil i Nemocnici Na Bulovce a zdejší dětské oddělení chirurgie, pediatrie, ORL, ortopedie a infekce. „Ti nejmenší dostali omalovánky a pastelky s hlavičkami plyšových figurek, starší děti pak jojo, klíčenky a kalkulačku s hodinami a budíkem,“ říká ředitel nemocnice Na Bulovce MUDr. Petr Zajíc MBA a dodává: „Nechceme, aby hospitalizované děti přišly o krásný zážitek z Mikuláše. Dárky, které děti dostaly zajistil odbor kultury Úřadu Městské části Praha 8“.

Nemocnici Na Bulovce navštěvuje Mikuláš, anděl a čert každý rok. „V převlečení chodí pedagogové základní a mateřské školy při Nemocnici Na Bulovce. Myslím si, že nejen pro děti, ale i pedagogy je tato tradice milé zpestření,“ doplňuje ředitelka školy Radislava Jiříčková.
 

Sloupek