Midibus jezdí ještě častěji

Na základě vyhodnocení provozu midibusové linky 236 došlo k výraznému posílení v jejím nejvytíženějším úseku a linka bude také nově zajíždět do zastávky Sídliště Bohnice. Celodenní a celotýdenní interval linky 236 bude v úseku Podhoří – Sídliště Bohnice nově 30 minut.

Midibusová linka 236 spojuje již dva roky oblast Troje s bohnickým sídlištěm a zároveň navazuje na oba přívozy na severu Prahy. Za dobu svého provozu si získala mnoho pravidelných i víkendových cestujících. V loňském roce se stále častěji vyskytovaly kapacitní problémy, které byly od července o víkendech řešeny vypravením posilového vozu pro úsek Podhoří – Krakov. V pracovní dny zas hodinový interval neposkytoval odpovídající nabídku pro každodenní cesty například mezi Bohnicemi a Prahou 6. Z těchto důvodů bude od letošního jara provoz linky posílen na dvojnásobek.

Lidé z bohnického sídliště nebo od jednoho z vltavských přívozů se budou moci každou půlhodinu přiblížit k Zoologické nebo Botanické zahradě v Troji či si prohlédnout expozici Trojského zámku. Podél Vltavy také vede kvalitní asfaltová cesta, ideální pro vyznavače in-line bruslení. Linka je vhodná také pro méně pohyblivé cestující nebo třeba matky s kočárky. Všechny spoje linky 236 jsou totiž bezbariérové.

V zastávce Zámky navazuje na linku 236 přívoz P1 směrem k Sedlci, kde lze poměrně snadno přestoupit na vlaky linek S4 a S41 nebo autobusy linek 340 a 350. Ze Sedlce lze pokračovat také pěšky na Suchdol a projít si zdejší naučnou stezku s překvapivými výhledy na údolí Vltavy.

V zastávce Podhoří navazuje nejoblíbenější pražský přívoz P2 plující směrem k ústí Šáreckého potoka (přístaviště „V Podbabě“), kudy se dá vyjít Šáreckým údolím třeba ke zřícenině Baba, do „Houslí“ nebo na vyhlídku k legendárnímu kostelu svatého Matěje.

www.praha8.cz

Sloupek