Lupiči si z v pondělí Pařížské odnesli hodinky za 4,5 milionu

Lupiči si v pondělí z obchodu v Pařížské ulici v Praze odnesli hodinky za 4,5 milionu korun. Uvedla to dnes policie, která také na svém webu zveřejnila videozáznamy z bezpečnostních kamer, které situaci před a během loupeže zachycují. Policisté rovněž požádali o pomoc svědky události, konkrétně taxikáře, kteří možná pachatele vezli. Kriminalisté se totiž domnívají, že lupiči před loupeží i po ní jeli právě taxíkem. Pachatelům za loupež hrozí až deset let vězení.

Tři rusky mluvící lupiči přepadli obchod s hodinkami v pondělí po poledni. V prodejně spoutali prodavače a po rozbití skleněných vitrín si vzali pět kusů hodinek. Prodavač byl převezen k ošetření do nemocnice, je mimo ohrožení života. Policie již v pondělí později zveřejnila fotografie pachatelů, které pořídila ze záznamu kamer uvnitř klenotnictví.
 
Lupiči podle zpravodaje ČTK přepadli klenotnictví Audemars Piguet, kde se prodávají luxusní hodinky. Audemars Piguet je podle svých internetových stránek rodinná značka, kde se vyrábějí hodinky od konce 19. století. Tyto hodinky na rukou nosí slavní sportovci jako třeba argentinský fotbalista Lionel Messi nebo americký basketbalista LeBron James.
 
Pařížská ulice v centru Prahy u Staroměstského náměstí patří mezi hlavní nákupní třídy a je synonymem luxusu, protože zde jsou obchody nejdražších světových značek. Patří mezi ně například módní značky Gucci nebo Prada, klenotnictví Bulgari a Tiffany nebo prodejna hodinek Rolex.
 
zdroj: ČTK

Sloupek