Lucie Borhyová byla oficiálně představena jako patronka neonatologického oddělení.

Na tiskové konferenci dne 1.6.2017 předala nejznámější televizní tvář Lucie Borhyová jménem své společnosti LuckyBe neonatologickému oddělení Nemocnice Na Bulovce krásný dárek v hodnotě 199 tisíc korun – tři monitory pro sledování životních funkcí miminek. Primář Martin Čihař připomněl, že neonatologické oddělení letos slaví 11. výročí a zároveň 10 let neonatologické JIP.  

Neonatologické oddělení v Nemocnici Na Bulovce je moderním novorozeneckým pracovištěm zařazeným mezi Intermediární perinatologická centra. Sestává z Jednotky intenzivní péče a z Oddělení fyziologických novorozenců. Na Jednotce intenzivní péče  je provozováno 10 intenzivních lůžek a 2 pokoje rooming-in pro nedonošené děti. Na Jednotce intenzivní péče je ročně hospitalizováno přibližně 250 nedonošených nebo nemocných miminek. Oddělení fyziologických novorozenců  disponuje 24 lůžky roaming-in a observačním boxem. Na Oddělení fyziologických novorozenců je ošetřeno každoročně cca 2200 dětí. 

Na tiskové konferenci byla zároveň oficiálně představena činnost společnosti LuckyBe ve prospěch neonatologického oddělení a Lucie Borhyová byla veřejně představena jako patronka tohoto oddělení. Představení podpory nejmenších pacientů proběhlo záměrně symbolicky na Mezinárodní den dětí.

Společně s LuckyBe může pomoci novorozencům každý, například nákupem šperku přes e-shop na stránkách www.luckybe.cz  „Šperk od LuckyBe má svůj půvab i eleganci a současně vyjadřuje určitý životní postoj, kterým je podpora dobré věci. A na tom mi opravdu záleží,“ říká Lucie Borhyová.

Mnozí doposud nevěděli, co vlastně LuckyBe dělá a proč vlastně vzniklo. I tyto informace na tiskové konferenci zazněly z úst Karla Čelikovského, který jakožto společník LuckyBe uvedl, že název společnosti LuckyBe je v podstatě odvozen od samotné Lucie Borhyové, neboť symbolizuje životní optimismus, spokojenost, dobrou náladu a pocit štěstí. To je Lucie, to je LuckyBe.

K činnosti společnosti uvedl, že tato je výhradním zástupcem Lucie Borhyové a klade si za cíl společně s Lucií přispívat k tomu, aby byl náš život šťastnější a plnější. LuckyBe tedy přichází mimo jiné s nejrůznějšími projekty, při jejichž realizaci neustále myslí na ty, kteří v životě neměli štěstí a kteří se neobejdou bez pomoci druhých.
 

 

Sloupek