Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Krizový štáb Prahy 8: roušky, dezinfekce, rukavice, ochranné štíty...

7. 04 2020 | Na základě opakované žádosti o pomoc radnice včera rozdala do schránek čtyř velkých bytových domů v ulicích Vraňanská a Řepínská v Bohnicích, kde jsou pouze byty Hl.m.Prahy určené seniorům, 150 obálek se 450 rouškami a potřebnými instrukcemi a kontakty včetně seniorských infolinek Prahy 8.

Právě prostřednictvím těchto speciálních infolinek, na kterých od jejich zřízení dne 18.3. ve všední dny jsou odbaveny desítky telefonátů, je krizový štáb a úřad schopen seniorům dovézt nejen roušky a dezinfekci, ale i potravinovou pomoc. Mobilní týmy Prahy 8 spolu se Sociální a ošetřovatelskou službou Prahy 8 (SOS), Gerontologickým centrem Prahy 8 a zaměstnanci radničního Odboru zdravotnictví a sociálních služeb tímto způsobem již navštívili a potřebnou pomocí vybavili zhruba 1600 seniorů.

Stále platí rozhodnutí krizového štábu, že obdržené ochranné pomůcky a dezinfekce se předávají hlavně seniorům a pracovníkům sociálních služeb, matkám s dětmi spolupracujícími s orgánem sociálně-právní ochrany dětí (OSPOD), sociálně potřebným a lidem v nouzi, klientům pečovatelské služby apod.

Krizový štáb dosud rozdal prostřednictvím Sociální a ošetřovatelské služby Prahy 8 (SOS) a svých mobilních týmů cca 19.200 ks roušek seniorům v domovech pro seniory Ďáblice, Nová slunečnice v Bohnicích, v domech Vraňanská a Řepínská i seniorům v bytech DPS Burešova, Křižíkova a Bulovka. Roušky obdržely příspěvkové organizace, zaměstnanci úřadu a lidé na základě telefonátu na krizové infolinky.

Kromě roušek distribuuje krizový štáb také ochranné štíty, rukavice a dezinfekci. Dosud bylo vydáno 3000 párů rukavic, desítky ochranných štítů a zhruba 400 litrů dezinfekce pro polikliniku Mazurská, domovy pro seniory a žadatele prostřednictvím infolinek. Krizový štáb zásobuje a také udržuje nutnou zálohu pro další potřebu všech domovů seniorů na území Prahy 8 včetně domovů zřizovaných Hl.m.Prahou, Centra duševního zdraví v Bohnicích či BONA v Bohnicích pečující o lidi s duševním onemocněním.

Zdarma distribuce dezinfekce pro občany se připravuje na třech místech Prahy 8 a bude prováděna ve chvíli, kdy získá krizový štáb dostatek dezinfekce. V současné době poptává 10.000 litrů dezinfekce.

Odbor krizového řízení také předal dočasně jeden z tzv. krizových bytů pro mimořádné události, zástupcům domova pro seniory. A to pro potřeby personálu na přespání za dodržení všech bezpečnostních a hygienických opatření. Rada městské části také odložila placení nájmu nebytových prostor.

Tým osmičkového Domu sociálních služeb S. K. Neumanna je i s morčetem Bárou od 4. dubna v dobrovolné karanténě s našimi klienty. Šest skvělých žen, dvě zdravotní sestry a čtyři pečovatelky, samy o takové opatření požádaly v zájmu osmičkových seniorů.

Školy a školky jsou zavřené, proto Praha 8 nabídla a distribuovala potravinovou pomoc potřebným a lidem v nouzi jak z potravinové banky, tak ze zásob kuchyní školek a škol zřizovaných městskou částí.
 

Diskuse

Čtěte více

Praha 8 odpustí nájemné podnikatelům a živnostníkům postiženým opatřeními Covid-19

Praha 8 odpustí nájemné podnikatelům a živnostníkům postiženým opatřeními Covid-19

Se slevou na nájemném v rozmezí 30 – 50 % mohou počítat podnikatelé a živnostníci v prostorách ve správě Městské části Praha 8. Jde přibližně o 400 nájemců, na které dopadly v různé míře opatření ...

Sdružení bývalých politických vězňů si připomnělo oběti komunistického režimu

Sdružení bývalých politických vězňů si připomnělo oběti komunistického režimu

Shromáždění se konalo tak jako každý rok od roku 1994 dne 26. června v 10 hodin s cílem uctít památku komunisty popravených a umučených politických vězňů, odpočívajících na Čestném pohřebišti ...

Bouřky v Praze poslaly na premiérový „ostrý“ zásah Jednotku sboru dobrovolných hasičů Prahy 8

Bouřky v Praze poslaly na premiérový „ostrý“ zásah Jednotku sboru dobrovolných hasičů Prahy 8

Výjezdní hasičský vůz Dennis s šestičlennou posádkou na svůj historicky první ostrý zásah včera vyslal centrální dispečink pražských hasičů kvůli přívalovému dešti, který zatopil suterén ...

DODO VSTUPUJE DO MAĎARSKA A POKRAČUJE V EXPANZI NA SLOVENSKU

DODO VSTUPUJE DO MAĎARSKA A POKRAČUJE V EXPANZI NA SLOVENSKU

Logistický startup DoDo, spadající do portfolia investiční skupiny V-Sharp Michala Menšíka, pokračuje ve své zahraniční expanzi. Po vstupu do sousedního Polska a na Slovensko, kde DoDo postupně ...

Na Palmovce se plánuje nové náměstí Bohumila Hrabala a další velké změny

Na Palmovce se plánuje nové náměstí Bohumila Hrabala a další velké změny

Pražská Palmovka v červnu ožije sérií veřejných akcí organizovaných městskou částí Praha 8 ve spolupráci s Institutem plánování a rozvoje hl. m. Prahy. Ode dneška po dobu dvou týdnů je přímo u ...

 
.

Speciály

Naše magazíny

Novinky ze světa bydlení, aut, techniky ...

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO