Když hudba léčí a pomáhá

V předvánočním čase, 29. listopadu 2016, se ve Dvořákově síni pražského Rudolfina představí sólisté a dirigent slavného petrohradského Mariinského divadla, a to v rámci koncertního provedení opery P. I. Čajkovského Evžen Oněgin. Půjde opravdu o nevšední zážitek, o který se postarají umělci na slovo vzatí. V roli Evžena Oněgina vystoupí vynikající český barytonista Filip Bandžak, v roli Taťány ruská sopranistka Jekatěrina Latyševa, za doprovodu Kühnova smíšeného sboru pod vedením Marka Vorlíčka a Prague Philharmonic Orchestra.  

Jelikož se akce koná necelý měsíc před Vánocemi, pořadatel, společnost Richards Group, se rozhodl, že výtěžek z tohoto koncertu věnuje na pomoc onkologicky nemocným. „Zdraví je zajisté to nejcennější, co máme. Ale ne každý má to štěstí. Je proto třeba pomáhat lidem, ke kterým osud nebyl nakloněn. Pokud naše vystoupení a příspěvek z něho pomůže třeba i jen jednomu potřebnému, má naše úsilí smysl," řekl Filip Bandžak.

Dar zamíří do Ústavu radiační onkologie Nemocnice Na Bulovce, který od umělců a pořadatelů získá nemocniční lůžka pro pacienty. „Dlouhodobě se snažíme o zvyšování komfortu pro naše pacienty. Jsme proto velice rádi za každou pomoc a podporu v našem snažení. Tento koncert je jasným důkazem tohoto, že hudba léčí a především pomáhá. Věřím, že pacienti nová lůžka ocení a budou se u nás cítit lépe. Vždyť si to zaslouží,“ sdělila ředitelka Nemocnice Na Bulovce MUDr. Andrea Vrbovská, MBA.

 

Sloupek