Kaizlovy sady a park před Invalidovnou budou na podzim v novém

Radnice osmé městské části právě vybírá zhotovitele na velkou rekonstrukci Kaizlových sadů. Osmou městskou část vyjde obnova Kaizlových sadů a parku před Invalidovnou na více než tři a půl milionů korun. Prostory poničené povodní v roce 2002 od té doby nebyly významným způsobem obnovovány.

Radnice osmé městské části právě vybírá zhotovitele na velkou rekonstrukci Kaizlových sadů. Osmou městskou část vyjde obnova Kaizlových sadů a parku před Invalidovnou na více než tři a půl milionů korun. Prostory poničené povodní v roce 2002 od té doby nebyly významným způsobem obnovovány či rekonstruovány, čemuž odpovídá jejich současný stav. Záměrem projektu je zvýšit jejich atraktivitu pro občany a zlepšit životní prostředí.

Je nutné obnovit stávající poškozené plochy prostřednictvím parkové úpravy, vykácet dřeviny, které jsou ve špatném zdravotním stavu či se sníženou fyziologickou či biomechanickou vitalitou. Dále jsou nutné vegetační úpravy, zpevnění a rekonstrukce pěších cest a komplexní obnovení funkčnosti vodního režimu a jezírka. To obnáší vyřešit problematiku týkající se vodovodního systému, konkrétně kanalizaci, vodovod a závlahový systém. Chystá se koncepční návrh osvětlení a vybudování kamerového systému, který přispěje ke snížení stávající kriminality na těchto územích. Prostory budou vybaveny lavičkami a odpadkovými koši, studnou i pítkem. Vytvoří se informační systém pro docílení lepší informovanosti obyvatel o životním prostředí.

Podstatnou součástí projektu je rozšíření a rekonstrukce stávajícího dětského hřiště, včetně jeho oplocení. „Mimo jiné, je tento rozsáhlý projekt  také reakcí na požadavky rodičů s dětmi, kterým chybí moderně zrekonstruované zelené plochy s potřebným vybavením pro děti,“ řekl starosta Prahy 8 Josef Nosek.

Sloupek