Internet zdarma v parku či na hřišti

Bezplatný internet se v Praze 8 rozšířil o další lokalitu, kde je možné se k němu připojit. Tentokrát jde o oblast Primátorské ulice v Libni a přilehlého parku a dětského hřiště Košinka.

„V rámci rekonstrukce objektu a služebny Městské policie v Primátorské ulici byla rozšířena metropolitní datová infrastruktura, kterou provozuje Městská část Praha 8. V této lokalitě byla vybudována internetová přípojka služebny a zároveň nový vysílač projektu bezplatného internetu WiFi ePraha 8,“ informoval předseda komise pro informatiku RMČ Praha 8 Josef Slobodník.

Bezplatné internetové připojení je optimalizováno pro přenosné zařízení jako jsou notebooky a tablety vybavené WiFi přijímačem.

„I tento krok souvisí s naší snahou pokrývat stále více dalších veřejných míst na území Prahy 8,“ prohlásil starosta osmého obvodu Jiří Janků, který má oblast informatiky v gesci.

Radnice Prahy 8 službu bezdrátového internetového připojení zavedla v červnu 2009. Nyní ho využívá asi deset tisíc lidí. Například na podzim loňského roku byly spuštěny další tři přípojné body, a to na veřejných místech v Bohnicích. Internetové připojení, které městská část zdarma nabízí, je omezené například rychlostí. Také jsou vymezené určité stránky, ke kterým se uživatel nepřipojí. Nelze stahovat filmy či hudbu, omezení se vztahuje také na servery s nevhodnou tematikou. Naopak jsou občané informováni o dění v obci či na magistrátu hlavního města. K dispozici je také internetová verze měsíčníku Osmička. Ačkoliv je služba proti jiným poskytovatelům omezená, fakt, že je zdarma, může pomoci těm, kteří by si třeba nemohli běžné připojení dovolit.

Pro registraci stačí otevřít webové stránky projektu www.epraha8.net, sekci registrace. Zde je potřeba vyplnit údaje a odeslat požadavek na zřízení účtu. Na e-mail uvedený při registraci přijde žádost o autorizaci. Přihlášení se provádí prostřednictvím úvodní webové stránky ePraha8, kde je v pravém horním rohu pole pro vložení jména a hesla.

V případě, že občané potřebují s připojením poradit, mohou využít infolinky na čísle 270 000 955, a to v pracovní dny od 9 do 17 hodin.

www.praha8.cz

Sloupek