Právě se nacházíte:

In-line dráha v Karlíně

Poté, co byla část Sokolovské ulice pro motorová vozidla uzavřena, a po odklonění dopravy do Pobřežní ulice se zde s návratem provozu již nepočítá, řešila radnice Prahy 8, jak vozovku využít.

„Chtěli jsme najít nějaké využití, které by bylo místním lidem přínosem. Možnost, jak zde trávit volný čas. Je zde nevyužitý kvalitní povrch vozovky, a tak se provoz in-line dráhy přímo nabízel,“ uvádí starosta MČ Praha 8 Jiří Janků a dodává: “Na in-line dráze je nejdražší postavit samotnou dráhu, takže největší investice nám odpadla. Radnice teď zainventuje pouze do bezpečného oddělení sportujících od tramvajové trati a do některých doplňků.“

In-line dráha, umístěná mezi ulicí Za Invalidovnou a Kaizlovy sady, bude mít délku okruhu přes půl kilometru. Doplněná bude o další atraktivní prvky, jako jsou značky informující o počtu spálených kalorií či měření rychlosti. „Nyní se musí dokončit projektová dokumentace, která řeší zejména bezpečnostní prvky, a musí proběhnout výběrové řízení na dodavatele. Provoz bychom zde teoreticky mohli zahájit ještě na jaře,“ dodává starosta.

www.praha8.cz

Sloupek