Home Credit loni zvýšil půjčky v ČR o dvě procenta na 8,9 mld. Kč

Společnost Home Credit loni půjčila v ČR zákazníkům 8,9 miliardy korun, což je ve srovnání s předchozím rokem nárůst o dvě procenta. ČTK o tom dnes informovala mluvčí Home Creditu Zuzana Bienvenu. Za výsledky podle ní stojí především rostoucí obliba kreditních karet a zájem o hotovostní úvěry a speciální úvěry na financování nákupu aut. 

"I přes problémy české ekonomiky, pokles spotřebitelské poptávky a vysokou konkurenci jsme dokázali růst a vyrovnat se našim konkurentům nejen mezi nebankovním společnosti, ale i bankám," uvedl generální ředitel Home Creditu David Bystrzycki. 

Home Credit, založený v roce 1997, je jedním z předních poskytovatelů spotřebitelského financování v České republice. Skupinu Home Credit plně vlastní PPF Group, která je jednou z největších investičních a finančních skupin ve střední a východní Evropě. Hlavním majitelem PPF je Petr Kellner. 
    
Home Credit B.V. je také od roku 2002 předním poskytovatelem spotřebitelského financování v Rusku, od roku 1999 na Slovensku, od roku 2005 v Kazachstánu, kde drží menšinový podíl, a od roku 2007 v Bělorusku. Firma podniká také v Číně, Indii a ve Vietnamu a plánuje rozšíření své působnosti do Indonésie a na Filipíny. 
 
zdroj: ČTK

Sloupek