Právě se nacházíte:

Hokejbal i pro nejmenší

Nový sportovní oddíl SHM Rebel Praha 8 byl založen 29. dubna 2011 a je tak vůbec nejmladším klubem na české hokejbalové mapě.

„Od prvních krůčků můžeme využívat pomoci a zkušeností jednoho z nejpovolanějších – Sportovního klubu Spectrum Praha, který nám zároveň poskytuje azyl ve svém komplexně vybaveném čimickém hokejbalovém areálu (u ZŠ Libčická),“ přibližuje předseda klubu Tomáš Kopecký a pokračuje: „ S SK Spektrum Praha budeme také spolupracovat na realizaci projektu Hokejbalová škola Čimice, který v grantovém řízení podpořila Městská část Praha 8.“

Logo klubu SHM Rebel Praha 8 tvoří válečník, rebel, který se rozhodně nechce vzdát. Nechce dát nikomu nic zadarmo a chce pro svou partu udělat první a poslední. Rebelové mají ve štítu kromě názvu i orla.

Dresy jsou často chloubou klubu, hlavní barvou klubu je světle modrá připomínající nekonečnost nebe, přináší inspiraci a dává pocit svobody. Bílá je symbolem čistoty, jasnosti a nevinnosti, ale také perfekcionismu a touhy po dokonalosti bez jakýchkoliv kompromisů. Černá je opakem bílé, symbolizuje tajemno, mystiku a smutek. Šedá, kterou jsou na dresech tvořeny nápisy a čísla, je barvou neutrality a kompromisu.

Hokejbalisté Prahy 8 se přihlásili na Mistrovství České republiky v mini přípravkách 2011 a skončili na krásném druhém místě a hned na začátek fungování klubu si krom krásných zážitků odnesli stříbrné medaile a pohár za druhé místo. Turnaje se zúčastnilo osm týmů z celé České republiky.

„Snad více než symbolické je to, že prvního úspěchu jsme dosáhli v zapůjčených „zlatých“ dresech Kanibalů z SK Spectrum Praga, kteří jako zakladatelé „První pražské školy hokejbalu“ již téměř před 10 lety dosáhli dokonce na první žákovský titul Mistra republiky,“ vysvětlil předseda SHM Rebel Praha 8 Tomáš Kopecký.

V současné době oba hokejbalové oddíly z Čimic čeká spousta práce s nábory, připraven je turnaj Rebel Street Ball Cup, který bude určen dětem na Praze 8 a okolí.

www.praha8.cz

Sloupek