Dopravní hřiště bude brzy otevřeno

V areálu ZŠ Glowackého v Bohnicích proběhne slavnostní otevření provozu nového moderního dopravního hřiště. Bude určeno především pro výuku žáků základních škol, ale svým vybavením a moderním zázemím je připraveno poskytnout poučení i zábavu široké veřejnosti.

„Zpravidla ve čtvrtých třídách základních škol začíná systematický výcvik jízdy na kole. Po úspěšném završení teoretické i praktické výuky děti dostávají takzvaný „průkaz cyklisty“ ze kterého obvykle mají velkou radost,“ řekl Jiří Janků starosta Městské části Praha 8. „Průkaz je však jen symbolický a nemá žádné právní dopady,“ dodává Janků.

Hříště bude vhodné i pro milovníky in-line bruslení. Nabídne možnost občerstvení, půjčovnu bruslí a kol, šatny, toalety, školící místnost a terasu. Vše zpřístupněno i dětem či dospělým na vozíčku.

„Chceme, aby z dosud zanedbané školní zahrady vzniklo kolem hřiště další volnočasové sportovní centrum pro obyvatele naší městské části. Rádi bychom v dohledné době možnosti hřiště a dráhy rozšířili o hřiště na pétanque, velké šachy, lezeckou stěnu a dětské hrací prvky,“ uvedl Michal Švarc, pověřený řízením Servisního střediska pro správu majetku MČ Praha 8, které hřiště i se zázemím vybudovalo a bude i jejím provozovatelem.

Vstup do areálu bude pro veřejnost ve všední den od 14 do 18 hodin a o víkendech či svátcích od 10 do 18 hodin.

www.praha8.cz

Sloupek