Do Španělska poputuje voda z Rokytky

Na Zelený čtvrtek 21. dubna 2011 se bude konat v rámci projektu „Eurorando 2011 – voda ze střechy Evropy“ turistický pochod podél říčky Rokytky.

Akce se koná pod záštitou Jiřího Janků starosty Městské části Praha 8 a je určena pro širokou veřejnost. Průvodní téma letošního celoevropského Euroranda 2011 je voda. Jako vzácný a v budoucích letech stále omezenější zdroj, který by se lidé měli učit správně využívat.

„S touto myšlenkou nelze než souhlasit a velice rád ji svou záštitou podpořím,“ řekl Jiří Janků. „Vždyť tím podporujeme nejen dobrou věc, ale zároveň uděláme něco i pro naše zdraví a tělo, dodal.

Start pochodu je od 16:30 do 18:00 na stanici metra Hloubětín a trasa dlouhá osm kilometrů vede podél Rokytky až do Libně. Přibližně v 18:30 bude slavnostně odebrána voda z Rokytky na nám. Dr. Václava Holého u nejstaršího betonového mostu v České republice. Následně poputuje v okrasné nádobě speciálně vyrobené pro tuto příležitost do španělské Granady.

Eurorando je celoevropské setkání turistů pořádané jednou za pět let Evropskou turistickou asociací (Europäische Wandervereinigung - EWV) letos se koná třetí ročník, který organizují Španělé v Andalusii ve městech Almeria, Malaga a Granada.

Do projektu „Eurorando 2011 – voda ze střechy Evropy“ je zapojen i Klub českých turistů. Konkrétně v Praze budou odebrány vzorky vody ze všech významných říček a potoků, které budou následně slity v sobotu 28. května. 2011 v Praze-Radotíně, na celodenní turistické akci. Opomenuta nezůstala ani Rokytka, která protéká územím Prahy 8, kde se vlévá do Vltavy.

www.praha8.cz

Sloupek