Do měsíce náborů se zapojila třetina pražských oddílů

Do Měsíce náborů sportovních klubů, který začal v pondělí a potrvá celé září, se letos přihlásilo 224 oddílů. Je to třetina sportovních klubů v Praze, řekl na tiskové konferenci někdejší hokejový gólman Petr Bříza, který je šéfem tohoto projektu.

Centrální nabídka náborů, jež je dostupná na internetových stránkách www.prahasportovni.cz, funguje tři roky. Do prvního ročníku se zapojila zhruba stovka klubů, loni to už bylo 146, letos počet překročil dvoustovku. Podle Břízy je to ten nejlepší důkaz, že projekt funguje. "Vnímám veliký posun v tom, že se všichni dostáváme pod jednu střechu. Každý klub se snaží oslovit zájemce ve svém okolí, ale teď má mnohem širší záběr," uvedl Bříza.
 
Vedle činnosti pražského zastupitele a práce na projektu Praha sportovní, který vznikl díky podpoře magistrátu, je Bříza také generálním manažerem hokejové Sparty. Má tedy vlastní zkušenosti, jak tato propagace oddílům pomáhá. "Na náborové tréninky nám chodí o patnáct až dvacet dětí více," poznamenal.
 
Rodiče, kteří hledají vhodný klub pro své potomky, si mohou prostřednictvím filtrů vyhledat konkrétní sport i městskou část. Nabídka sportovních odvětví je velmi různorodá, vedle masových sportů nabízí i ty méně rozšířené.
 
Součástí Měsíce náborů do sportovních klubů je festival Sporťáček, který se uskuteční v sobotu ve sportovním areálu Hamr v Braníku. Tam si budou moci děti na vlastní kůži vyzkoušet velmi široké spektrum sportů, stejně jako loni bude k dispozici i sjezdovka a vodní sporty se představí opět na přilehlé Vltavě. Rodiče mohou výběr vhodného zaměření pro své dítě konzultovat přímo na místě nejen s trenéry, ale také například s fyzioterapeutem. Festival Sporťáček přitom nebude jen v Praze, uskuteční se také 13. září v Plzni a 20. září v Ostravě.
 
zdroj: ČTK

Sloupek