Právě se nacházíte:

Děti ulice 1995 – 2010

Velký zájem veřejnosti vzbudila vernisáž stylově ojedinělé výstavy představující příběhy mladých lidí bez domova nazvaná Děti ulice 1995 – 2010. Návštěvníci doslova zaplnili obřadní síň Libeňského zámku.

Výstava vznikla ve spolupráci Městské části Praha 8 a Občanského sdružení Projekt Šance. Vernisáže se zúčastnili starosta Prahy 8 Jiří Janků, jeho zástupci, zakladatel Projektu Šance László Sümegh a další hosté. Mezi nimi nechyběli patronky Domu Šance Marie Rottrová a Táňa Fišerová a za kmotra Domu Šance přišel Petr Novotný.

Slavnostním večerem provázela Saskia Burešová, která po přivítání hostů předala slovo radní Prahy 8 Markétě Adamové. Ta je iniciátorkou výstavy a nad celým večerem i výstavou převzala záštitu.

„Osobní návštěva Domu Šance mě přivedla na myšlenku, nabídnou naše prostory Libeňského zámku k uspořádání této výstavy. Je důležité upozorňovat na Projekt Šance a jeho činnost a hlavně upozorňovat na to komu pomáhá,“ řekla  Adamová.

Poté dostal slovo místostarosta Michal  Šustr. Ten poděkoval Lászlóvi Sümeghovi za jeho letitou práci s dětmi z ulice a popřál mu hodně energie do budoucna.

„Jsem rád, že zde můžeme představit Občanské sdružení Projekt Šance, jejichž práce si nesmírně vážím. Věnuje se mládeži, která je zneužívána, šikanována a potřebuje naši pomoc. řekl Jiří Janků starosta Městské části Praha 8. „Pracovní dílna v Domě šance jim nabízí práci, zapojení do běžného života a bez podpory veřejnosti se neobejde, “ dodal.

O hudební doprovod večera se postarali bratři Andrej a Pavol Praženicové a komorní ženský pěvecký sbor CANTARINA z osmé městské části.

Výstavní prostory v prvním patře Libeňského zámku budou patřit výstavě Děti ulice 1995 – 2010 až do 4.dubna 2011.

www.praha8.cz

Sloupek