Charitativní turnaj PokerStars.net vynesl Nemocnici Na Bulovce 40.000 Kč!

V Card Casinu Prague odstartoval v úterý 12. listopadu Czech Poker Festival 2013. Úvodní charitativní event pod hlavičkou PokerStars.net vynesl vybraným nadacím 171.000 Kč, z toho Nemocnici Na Bulovce částku 40.000 Kč!

Už třetího ročníku PokerStars.net Charity Eventu se letos zúčastnilo 15 hráčů. Hokejisty NHL z let minulých vystřídali za stoly ostřílení profesionálové a také přední české celebrity.
 
Nechyběl šéfredaktor bulvárního magazínu a jak sám sebe nazývá "protekční spratek" Pavel Novotný, populární herec Petr Rychlý, několikanásobný mistr České republiky ve squashi Jan Koukal, redaktor časopisu Reflex Luděk Staněk nebo moderátorka televize Nova Veronika Sasková.
 
Z profesionálů se do turnaje zapojili napřklad jediný český člen Teamu PokerStars PRO Martin Hrubý, obávaný Martin Kabrhel, olomoucký Roman Dohnal nebo někdejší vítěz finálového freerollu České Pokerové Tour Antonín Felfel.
 
Buy-in pro každého z hráčů činil 5.000 Kč a do první přestávky měli zúčastnění možnost kdykoliv využít re-buy za 1.000 Kč v rovném poměru jedna koruna, jeden žeton. Všechny peníze šly do prizepoolu, který se následně celý rozdělil mezi vybrané nadace.
 
Prizepool byl navíc navýšen o $4.000 od PokerStars.net a částkou 50.000 Kč přispěla firma Wikow Martina Wichterleho.
 
Každý z hráčů bojoval pro některou ze tří nadací a Nemocnici Na Bulovce. Vyplácené pozice byly připraveny pro nejlepší trojici, ale devítka finalistů se nakonec dohodla na přerozdělení finančních darů pro všechny tři nadace a nemocnici shodně po 40.000 Kč.
 
Dohrávku o bonusových 11.000 Kč pro sebe rozhodla spoluorganizátorka celé akce a zástupkyně hostitelského Card Casina Prague Markéta Cahová. Díky jejímu výkonu za pokerovým stolem připadl nadaci Černí koně 51.000 Kč.
 
Nadace Nova, Dobrý anděl a Nemocnice Na Bulovce si zásluhou svých patronů přišly na nezanedbatelných 40.000 Kč.
 
"Peníze půjdou především na dovybavení pro zvýšení komfortu pacientů druhé interny," komentovala výsledky povedené akce vrchní sestra II. interního oddělení Nemocnice Na Bulovce Jiřina Hrubá.
 
Charitativní turnaje PokerStars jsou pravidelným zpestřením pokerového kalendáře už od roku 2009. Výjimkou byla pouze loňská sezóna, ve které hráči Teamu PokerStars PRO předali nadaci APLA a Nemocnici Na Bulovce šeky v celkové hodnotě $8.000 i bez turnajového klání.
 
Konečné výsledky:
 
Markéta Cahová a Tony Felfel (Černí Koně, Paracycling Team) - 51.000 Kč
Martin Kabrhel (Dobrý Anděl) - 40.000 Kč
Roman Dohnal a Martin Hrubý (Nemocnice Na Bulovce) - 40.000 Kč 
Veronika Sasková (Nadace Nova) - 40.000 Kč
 
(podle pokerzive.cz, foto: Tomáš Stacha)

Sloupek