Právě se nacházíte:

Centrum pro seniory

V Domě s pečovatelskou službou Křižíkova bude ve čtvrtek 16. února 2012 zahájeno čtvrteční klubové setkávání seniorů.

„Klubové setkávání v DPS Křižíkova fungovalo již dříve, nyní jej ale představíme v nové podobě. Byla bych ráda, kdyby klub postupně přejal principy fungování centra z DPS Burešova, zejména princip dobrovolnictví, a stal se místem, které si místní senioři vezmou za své,“ uvádí zástupkyně starosty MČ Praha 8 Vladimíra Ludková a dodává: „Ráda bych poděkovala dobrovolníkům, většinou rovněž z řad seniorů, kteří se ujali vedení programů, a také bych chtěla vyzvat další, aby se zapojili. Dobrovolnictví je nádherná věc.“

„Otevření dalšího centra jsme plánovali již od otevření CAPu v DPS Burešova před třemi lety. Chceme totiž seniorům nabídnout podobné aktivity po celém území Prahy 8. Následující lokalitou proto bude oblast Bohnic, kde by senioři také chtěli podobné centrum. Nejdřív ale musíme dát rozjezdový čas centru v Karlíně,“ uvádí místostarostka.

Původní Centrum aktivizačních programů v DPS Burešova funguje už třetím rokem, a to na principu dobrovolnictví. Dobrovolníky jsou tu především jeho klienti (programy si senioři tvoří a vedou vzájemně). „Jsem nadšená, že centrum funguje podle hesla senioři seniorům a že si jej jeho návštěvníci vzali za své. Věřím, že podobnou atmosféru přátelství, podpory a pomoci se podaří vybudovat i v centru v DPS Křižíkova,“ dodává místostarostka, která stála za myšlenkou dobrovolnictví v CAPu a sama dosud vede některé kurzy. V současné době působí v CAPu dvaatřicet dobrovolníků, nejčastěji právě z řad seniorů.

www.praha8.cz

Sloupek