Celoplošná obnova chodníků startuje

Zhruba v polovině července odstartuje celoplošná rekonstrukce chodníků ve vybraných ulicích Kobylis. Tentokrát se jedná o ulice Zdibská, Mašínova a Klecanská. Práce začnou i v ulici Nad Rokoskou, kde probíhaly již v minulém roce.Obnova chodníků sice přinese krátkodobé omezení pohybu v ulicích, i když průchod do domů bude samozřejmě zajištěn.

Zhruba v polovině července odstartuje celoplošná rekonstrukce chodníků ve vybraných ulicích Kobylis. Tentokrát se jedná o ulice Zdibská, Mašínova a Klecanská. Práce začnou i v ulici Nad Rokoskou, kde probíhaly již v minulém roce.

Obnova chodníků sice přinese krátkodobé omezení pohybu v ulicích, i když průchod do domů bude samozřejmě zajištěn. „Věříme, že obyvatelé komplikace pochopí, protože nové chodníky zcela změní tvář jejich ulice k lepšímu,“ zdůraznil radní Tomáš Mrázek. „Prázdninové měsíce pro rekonstrukci jsme vybrali záměrně. Přeci jen se v ulicích kvůli dovoleným bude pohybovat méně lidí,“ dodal.

Kompletní obnova chodníků bude stát 5 milionů korun. Radnice Prahy 8 uvolní na rekonstrukci chodníků 4 miliony a Technická správa komunikací hl. m. Prahy přidá jeden milión korun. „Lokality jsme vybírali s ohledem na koordinaci se správci poduličních sítí tak, aby nedošlo v nejbližších letech po opravě chodníku k jeho opětovnému rozkopání,“ uvedl radní Tomáš Mrázek.

Rekonstrukce chodníků byla a je jednou z hlavních priorit vedení radnice v oblasti dopravy. „Byli jsme si vědomi, že značná část chodníků není v ideální stavu. Proto jsme se rozhodli každoročně v rozpočtu vyčlenit peníze na jejich obnovu. Za poslední čtyři jsme tak do vylepšení chodníků v naší městské části investovali na padesát miliónů korun,“ zdůraznil Mrázek.

V minulosti byly opraveny například chodníky v Kobylisích nad Katastrálním úřadem nebo v Libni v oblasti ohraničené ulicemi Vosmíkových, Františka Kadlece a Na Stráži. Nové zámkové dlažby se dočkala i jedna z částí Karlínského náměstí.

Sloupek