Čekací doby k vyšetření a výkonu jsou hitem webových stránek Bulovky

Od 1. listopadu zveřejňují fakultní nemocnice na webových stránkách čekací doby na vyšetření a operace.  Tato novinka nepřinesla pouze zvýšený zájem médií, ale také zájem návštěvníků o webové stránky nemocnic.

Internetové stránky Nemocnice Na Bulovce www.fnb.cz zaznamenaly přesně v den, kdy měly nemocnice zveřejnit čekací doby nárůst návštěvnosti o 97%!

Internet coby rychlý informační zdroj nachází čím dále větší uplatnění, a to zejména v rámci internetové populace čítající podle dostupných zdrojů více než dvě třetiny celkového obyvatelstva staršího 15 let. Výjimkou není ani oblast zdraví a zdravého životního stylu.

Komunikace s pacienty, ochota poskytovat informace a otevřenost v jednání nemocnice s veřejností jsou základními znaky moderní nemocnice, která si váží svých pacientů. V současné době nestačí mít web, ale je potřeba pracovat s aktuálními trendy v komunikaci. „Nemocnice musí fungovat jako firma. Pokud nebude firma se svými klienty komunikovat a nebude se o ně starat, přijde o ně,“ říká ředitel nemocnice Petr Zajíc a dodává: „Zároveň je potřeba vědět, zda se naše kroky, ať už na webových stránkách či sociálních sítích, potkávají se zájmem lidí. Z tohoto pohledu je velmi cenné, že přestože návštěvnost kolísá podle různých okolností, roste počet vracejících se návštěvníků webu.“

Desítka nejvyhledávanějších stránek na webu Nemocnice Na Bulovce (nepočítáme do toho úvodní homepage www.fnb.cz):

„Zatímco čekací doby k vyšetření a výkonu jsou očekávaným lídrem mezi odkazy na našich stránkách, milé překvapení přinesl odkaz Poradny, který jsme vytvořili před týdnem a už se dostal na pátou příčku nejvyhledávanějších odkazů na našem webu,“ komentuje aktuální výsledky zájmu návštěvníků ředitel nemocnice Petr Zajíc.

1/ Čekací doby k vyšetření a výkonu
2/ Kliniky a oddělení
3/ Kariéra
4/ Kontakty
5/ Poradny
6/ Pro pacienty
7/ Mapy
8/ Služby
9/ O nemocnici
10/ Lékárna

Kliniky a oddělení jsou druhým nejnavštěvovanějším odkazem, přičemž největší zájem je o:

1/ Dermatovenerologická klinika
2/ Klinika infekčních, parazitárních a tropických nemocí
3/ Ortopedická klinika

Další zajímavosti na webu www.fnb.cz .

Tzv. „prime time“ neboli nejsledovanější čas stránek je v rozmezí mezi 10 – 11 hod., kdy na stránky přijde zhruba 8,5%  všech návštěvníku dne. Nejaktivnějším dnem je pondělí. Nejslabší návštěvnost je naopak v čase mezi 03 – 04 hod. a nejméně lidé „surfují“ v sobotu.

Průměrný čas, který strávili lidé „brouzdáním“ po webu Bulovky činí 6 min. a 8 sec.

Na stránky Bulovky chodí nejvíce lidé ve věku mezi 25-34 let, kteří provedou téměř 40% všech návštěv. Aktivnější jsou ženy a to z 53%. Pouze ve věkové skupině 35-54 let jsou výrazně aktivnější muži a to 65%.

Drtivá většina návštěvníků stránek Nemocnice Na Bulovce přichází z České republiky. Ze zahraničí jsou nejaktivnější Slováci. Jejich podíl na návštěvnosti je 1%. Další zahraniční návštěvníci, jejichž podíl však nedosahuje ani 1%, přicházejí z Německa, USA, Velké Británie, Francie, Holandska, Rakouska, Švýcarska a Itálie.

Návštěvnosti měst vévodí Praha s 80% podílem, druhá je Ostrava s 2,5% podílem a třetí Brno s 2,3% podílem. Následuje Bratislava, České Budějovice, Pardubice, Kladno, Plzeň, Mladá Boleslav a Příbram.

 

Sloupek