Bulovka se snaží ochránit pokladny a měničky

Nemocnice Na Bulovce začala instalovat ochranná opatření proti zlodějům pokladen a měniček. V uplynulých třech letech totiž došlo k dvaceti krážím peněz z těchto přístrojů. Naposledy letos v lednu. Vedení nemocnice věří, že nová bezpečnostní opatření zloděje odradí.

Bohužel drzost zlodějů dnes nezná mezí

Na horách se v zimě bojíte nechat lyže bez dohledu, vodáci si řetězem přivazují kánoe a v nemocnicích se terčem zlodějů a jejich páčidel staly pokladny na regulační poplatky a měničky na peníze. A to i za bílého dne. 

Co ale s tím?
Pojistit se? To vychází v řádech na miliony ročně! Instalovat kamerový systém? Stejná investice! Postavit ke každé pokladně a měničce na 24 hodin strážníka? Nemožné! Zrušit pokladny a měničky, a nechat jen jednu u hlavního vchodu, kde je přeci jen největší koncentrace lidí, tak jako to udělali v jiných nemocnicích? To sice možné je, ale v případě velké rozlohy areálu Bulovky to není zrovna vstřícné gesto k pacientům, často se obtížně pohybujícím.
„Proto jde Bulovka vlastní cestou a zkouší ochránit pokladny a měničky jinak. Kovovou konstrukcí, která zabrání nejen vytrhnout pokladnu ze zdi, ale i vypáčit dvířka. Tato úprava je už namontována v Ústavu radiační onkologie, další místa budou brzy následovat. Snad to zloděje odradí,“ doufá ředitel nemocnice Petr Zajíc.
 

Sloupek