Bulovka dostala 20 prsních implantátů, peníze na ně věnovala i brněnská hokejová Kometa

Nemocnice Na Bulovce dostala dvacítku prsních implantátů od nadace Femina. Tyto implantáty se nebudou používat pro výměnu vadných PIP náhrad, ale dostanou je ženy, které na rekonstrukční operaci po rakovině prsu teprve čekají, informoval MUDr. Karel Urban z Kliniky plastické chirurgie.

"Peníze na získání těchto implantátů se nám povedlo získat zejména díky spolupráci s brněnským hokejovým klubem Kometa v rámci akce Chlapi ženám. Ta obnášela jednak aukci ojedinělých dresů, ve kterých mužstvo odehrálo zahajovací zápas na počátku sezóny. Dále pak jde o dlouhodobou spolupráci, kdy koruna z každého prodaného lístku nebo dříve koupené permanentky na domácí zápas jde na konto Feminy," vysvětlila šéfka nadace Jana Berg.

Kometa svůj startovní zápas v sezóně 2011/2012 odehrála namísto v tradičních modrých dresech v pozměněné modro-růžové kombinaci, dres doplnil i slogan sbírky. "Na účtech naší nadace v této chvíli zůstává po koupení implantátů 195 372 korun. Naše pomoc ženám s rakovinou tím zdaleka nekončí. Navíc čím déle se Kometa v soutěži udrží, tím více bude na účet přibývat peněz," uvedla Berg.

"Pro nás dar znamená fakt, že můžeme výrazně zkrátit ženám čekání na rekonstrukci prsu i to, že bude více žen, kterým pomůžeme z těžké životní situace po odejmutí prsu. Velmi si toho vážíme," sdělil Urban.

Činnost nadace Femina a především obrovský význam daru nemocnici ocenila i patronka nadace Hana Heřmánková, která se slavnostního předání implantátů rovněž zúčastnila.

Sloupek