Benzin a nafta během týdne mírně zlevnily

Zdražování pohonných hmot u čerpacích stanic v Česku se po týdnu zastavilo a jejich ceny mírně klesly. Nejprodávanější benzin Natural 95 proti minulé středě zlevnil o dva haléře na průměrných 36,42 koruny za litr. Cena litru nafty se snížila o čtyři haléře na 35,85 koruny. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot dlouhodobě sleduje. 

Podle analytika společnosti Colosseum Víta Jedličky ceny pohonných hmot u českých paliv reagují na propad ceny ropy Brent v minulém týdnu. "Její květnový kontrakt uzavřel v pátek na úrovni 104,12 dolaru za barel," uvedl Jedlička. "Průměrné ceny pohonných hmot v Rotterdamu také značně poklesly a vrátily se na úroveň ze začátku předminulého týdne. Cena benzinu na tamním trhu poklesla o 2,59 procenta, nafta oslabila o 0,26 procenta," doplnil. 

Nejdražší benzin i nafta jsou v Praze. Metropole je zároveň jediným regionem v ČR, kde cena naturalu přesahuje 37 korun za litr. Ve středu ho mohli motoristé natankovat u pražských čerpacích stanic v průměru za 37,44 koruny za litr, za naftu dali průměrných 36,68 Kč/l. 
    
Naopak nejlevnější benzin koupí řidiči v Ústeckém kraji, kde stojí v průměru 35,98 Kč/l. V žádném jiném kraji se průměrná cena naturalu pod hranici 36 korun za litr už nedostala. Diesel prodávají za nejnižší cenu pumpy na jihu Čech, a to v průměru za 35,42 koruny za litr. V Ústeckém kraji je průměrná cena nafty o pět haléřů vyšší.
 
zdroj: ČTK

Sloupek