Benefiční koncert PKF — Prague Philharmonia na podporu Ukrajiny

PKF — Prague Philharmonia a KD Ládví uspořádaly ve spolupráci s městskou částí Praha 8 včera v KD Ládví benefiční koncert na podporu Ukrajiny. Na dobrovolném vstupném se podařilo vybrat 40.257 korun, které byly odeslány na účet Velvyslanectví Ukrajiny v Praze.

„Jsme nyní v situaci, kterou neznáme přes padesát let. Zločinný putinovský režim vybavený jaderným arzenálem napadl svého pokojného ukrajinského souseda, který se statečně brání přesile. Pokud nemůžeme sami vzít zbraně a jít pomáhat, je naší povinností pomoci hrdé Ukrajině jinak. A to každý podle svých schopností. Je to naše povinnost i kvůli naší historické zkušenosti, kdy byla naše vlast dvakrát okupována,“ řekl starosta Prahy 8 Ondřej Gros (ODS) na úvod a dodal: „Osobně je pro mne opravdu hrůzná představa, že někteří z mých bývalých spoluhráčů či soupeřů z fotbalového hřiště dnes nasazují život za svobodu svého národa. O to víc si musíme uvědomit, jak je důležité pomoci, ať už finančním příspěvkem, koncertem nebo tím, že se postaráme o lidi, kteří k nám dnes přicházejí z trpící Ukrajiny. Nemám z toho žádnou radost, ale je třeba jasně říct, že se dnešní putinovské Rusko stalo opět příslovečnou říší zla, jak Sovětský svaz v březnu 1983 pojmenoval americký prezident Reagan. Hrdá Ukrajino, jsme s Tebou!“

Dirigent Leoš Svárovský a koncertní mistryně Romana Špačková nabídli divákům Josefa Suka: Meditace na chorál "Svatý Václave", op. 35a a Ludwiga van Beethovena: Symfonie č. 7 A dur, op. 92.

Sloupek