Během prázdnin budou zprovozněna další dětská hřiště

Vyjma hřiště ve Frýdlantské ulici kde dojde k rozšíření stávajícího hřiště a k instalaci rozsáhlejší herní sestavy se jedná o zásadní přebudování hřišť. Nyní budou na hřištích mít děti k dispozici nové herní prvky včetně bezpečnostních dopadových ploch pod nimi. Všechna hřiště budou splňovat požadavky platných technických norem.

Na své si přijdou jak malé tak i ty starší děti. V části pro děti do šesti let nebudou chybět pískoviště, pružinová houpadla, vahadlové a řetízkové houpačky, kolotoče, nebo velmi oblíbená tabule na kreslení a dětské domečky. Starší děti mohou ocenit rozsáhlejší herní sestavy, nebo lezecké či šplhací sestavy, které rozvíjejí pohybovou zdatnost. Na dětském hřišti při ulici Bedřichovská ocení kluci a holky netradiční herní sestavu ve tvaru kosmické loďi a velké dětské hřiště vyroste také na Rokytce.

“Toto dětské hřiště bude mít navíc díky přítomnosti řeky a stromového porostu vhodné mikroklima a jeho výhodou je i to, že v blízkosti se nenachází žádná velká komunikace nebo křižovatka, naopak pouze cyklostezka,“ říká starosta Městské části Praha 8 Jiří Janků.

Za zmínku potom stojí také umístění „U“ rampy pro In-line, BMX, skateboard do prostoru dětského hřiště pod Třeboradickou ulicí, nebo herní sestava „souboj lodí“, která se nachází na již zprovozněném dětském hřišti v ulici Pekařova v Čimicích.Další již zmiňovanou akcí je vybudování parku pro seniory v ulici Burešova. Zde dojde k parkové úpravě přilehlé plochy a k instalaci posilovacích a rehabilitačních venkovních prvků. Tyto prvky jsou vhodné pro posílení, nebo procvičování pohyblivosti celého těla. Nebudou chybět lavičky a nově vysazené dřeviny. Výstavba parku již započala  měl by být dokončen do 15. 7. 2011.

Dětské hřiště v ulici Frýdlantská,  Kobylisy
Dětské hřiště v ulici Písečná,  Troja
Dětské hřiště v ulici Poznaňská I., Bohnice
Vybudování  parku pro seniory,  Kobylisy
Dětské hřiště v ulici Bedřichovská,  Libeň
Dětské hřiště v ulici  Ouholická,  Čimice
Dětské hřiště Rokytka, Libeň
Dětské hřiště Třeboradická, Kobylisy

www.praha8.cz

Sloupek