Běh pro miminka do dlaně podpořil nedonošené děti

V neděli odpoledne ve Sportcentru Koráb v Praze 8 proběhl charitativní Běh pro miminka do dlaně, který pořádá nezisková organizace Nedoklubko. Účastníci se hlásili na pětikilometrový hlavní závod a nebo na procházku pro rodiny s dětmi. Peníze ze startovného organizátoři věnovali Neonatologickému oddělení Nemocnice Na Bulovce. Na péči o nedonošené děti se podařilo vybrat celkem 47.444 korun. 

„Naším cílem je vždycky podporovat to oddělení ideálně něčím, co má taky vliv na budování vztahu maminky s tím miminkem, ať už je to třeba ta odsávačka na mléko nebo klokánkovací křesla,“ říká pořadatelka běhu Lucie Žáčková. 

Zhruba každé dvanácté dítě se v Česku narodí předčasně. Podle primáře Neonatologického oddělení Nemocnice Na Bulovce Martina Čihaře je možností pomoci rodinám hned několik. „Jedná se jednak o podporu přímo těch maminek, které jsou najednou hozeny do situace, že mají extrémně nezralé děťátko, nevědí, co s ním počít, jsou nešťastné a potřebují vlastně psychickou pomoc. Potom je možnost maminkám věnovat různé potřebné věci a dárky,“ vysvětluje primář Čihař. 

Děkujeme organizátorům!
 

Sloupek