Autor nápisů na Václavském náměstí je znám, hrozí mu pokuta

Odstranění velkých bílých nápisů na chodníku před sochou svatého Václava na pražském Václavském náměstí stálo 100.000 korun. Police zná totožnost autora nápisů. Mluvčí pražských policistů Jana Rösslerová ČTK řekla, že muž se dopustil přestupku proti vyhlášce hlavního města. Hrozí mu pokuta ve výši až 30.000 korun.

Nápisy hlásající nespokojenost se stávající politickou a společenskou situací vytvořil na konci minulého týdne čtyřiatřicetiletý muž. Policie ho podle mluvčí přistihla přímo při činu. "Dopustil se přestupku proti veřejnému pořádku. Porušil tak vyhlášku hlavního města Prahy o čistotě na ulicích," uvedla. Případ bude řešit přestupková komise Prahy 1. Mluvčí radnice na dotaz ČTK řekla, že správní řízení zahájí komise v průběhu týdne.

Technická správa komunikací vyčistila nápisy v sobotu dopoledne. Texty mimo jiné hlásaly, že politické strany slouží mafiím, a musí proto zmizet, a vyzývaly k účasti na protestní akci svolané na Václavské náměstí na listopad. Jiný z nápisů upozorňoval na internetové stránky aktivistické skupiny známé v centru Prahy především hlasitou produkcí husitských chorálů z popojíždějícího dodávkového auta. Podle webu po této skupině vyžaduje úřad vlády zaplacení 3600 korun za "zpatinování" cihlové zdi před Strakovou akademií, odkud byl před časem odstraněn v bílé barvě vyvedený nápis "Osvobození".
 
zdroj: ČTK

Sloupek