22. 02. 2022: Závan štěstí i čas vhodný pro svatbu

V únoru nás podle numerologů čeká magické datum, a to 22. 02. 2022. Podle odborníků je dvojka šťastným číslem a lidé by toho měli využít. Ve spojitosti s magickými daty se nabízí otázka sňatku. Na toto datum připravila radnice Prahy 8 mimořádně oddací den v Obřadní síni Libeňského zámku.

„Rozhodli jsme se z 22. února učinit mimořádný svatební den. Přestože na hru čísel moc nevěřím, setkával jsem se s dotazy, zda se v Libni bude v „dvojkový“ den oddávat. Řekli jsme si tedy, že zájemcům vyjdeme vstříc, nakonec mít na snubním prstýnku samé dvojky může být pro manželské páry docela hezká vzpomínka,“ říká starosta Ondřej Gros (ODS).

Zajímavá data vždy vybízí k učinění něčeho důležitého či symbolického. A svatba v životě každého člověka rozhodně důležitou událostí je. Skeptik by asi pronesl, že nejde ani tak o magičnost data, ale o to, že je tak lehce zapamatovatelné. Datum psané 22. 02. 2022 (zkráceně lze psát i 22.2.22) je však tzv. palindromové datum, to znamená, že se čte zprava doleva i zleva doprava stejně. Dny, které jsou palindromovým datem se považují za dny štěstí. Numerologové jsou navíc toho názoru, že dvojka je symbolem štěstí, lásky, klidu, růstu, vytrvalosti a pozitivní energie.

Svatby v oddací den 22. 02. 2022 se odehrají po půlhodinách v době od 9 do 13,30 hodin v Obřadní síni Libeňského zámku (poslední svatba tedy začíná ve 13 hodin). Možnost pro uzavření sňatku v tento den má tedy 9 párů. Jste-li rozhodnuti uzavřít sňatek a líbí se vám toto datum, neváhejte a kontaktujte včas Občansko-správní odbor, oddělení matriky, Jana Dvořáková a Věra Dolejší, tel: 222 805 562, 222 805 530, e-mail: martina.tikalova@praha8.cz

Magická čísla 2 i 8

Číslo 2 je považováno za nejženštější ze všech čísel. Jeho vibrace jsou spojeny s radostí, rovnováhou, mírem, touhou po lásce, zdraví, harmonii a štěstí ve všech vztazích. Často lidé, kteří toto číslo pravidelně vidí jsou autentičtí, umělecky a kreativně založení, tolerantní, citliví, loajální, intuitivní a plní emocí. Navíc v astrologii číslo dvě řídí Venuše, což je planeta lásky, krásy, představující harmonii, trpělivost, houževnatost a odhodlání pracovat na budování trvalých svazků. Popustíme-li fantazii ještě dál a přidáme-li k datu 22. února i skutečnost, že svatební obřad odehrávající se v Praze 8, dostaneme se také k samotnému významu magického čísla 8. Osmičky jsou číslem ctižádosti a výdrže, do vztahu přinesou věčné snažení o dokonalost, ale také jakousi tvrdohlavost v překonávání společných krizí a problémů. Osmička je zajímavá i z pohledu feng-shui, podle kterého je vhodným číslem pro vdavky. Je totiž symbolem lásky, pevného svazku a porozumění.

V sílu palindromových čísel věřil i Karel IV., který přes veškerou moudrost a praktičnost byl dítětem své doby a stavbu tak zásadního díla (pozn. dnes Karlova mostu) nemínil uspěchat a naopak vyčkával příznivého okamžiku, který mu doporučili hvězdáři. Příznivý okamžik k položení základního kamene mostu, podtržený i magičností data samotného nadešel 9. července 1357 těsně po půl šesté hodině ranní, neboli 1357 9. 7. v 5:31. Palindromická kombinace lichých čísel měla stavbě přinést štěstí. Vzhledem ke skutečnosti, že most přestál několik bitev i povodní, na této pověře možná něco bude.
 

Sloupek