110 let k úplné rovnosti mužů a žen zatím nestačilo

Mezinárodní den žen se poprvé slavil v roce 1909. Sto deset let po té v České republice přetrvává významný rozdíl v platovém ohodnocení mužů a žen, stejně jako v zastoupení žen a mužů ve vedení firem. Aktuálně je v Česku ve vedení společnost pouze 7 % žen.

Na nerovnost v odměňování i v příležitostech ke kariérnímu růstu dlouhodobě upozorňuje veřejně prospěšná organizace Business&Professional Women CR. Už po desáté organizuje Equal Pay Day, největší konferenci o ženách a pro ženy. Letos je hlavním tématem konference Firemní kultura.

“Ženy představují polovinu populace. Je škoda, že jejich názor není dostatečně slyšet ani v politice, ani ve vrcholovém vedení firem. To chceme měnit. Jsem ráda, že čím dál tím víc společností naše konference zajímá, protože přemýšlejí, jak se stát lepšími zaměstnavateli, jak přitáhnout ženy, jak nastavit firemní kulturu tak, aby byla pro ženy atraktivní.” Uvádí k programu prezidentka BPW CR Lenka Šťastná.

Konference a následující Mentoringový den nabídne více než 100 spíkrů a 120 témat k diskusím. Někteří ze zahraničních hostů vystoupí v Česku vůbec poprvé. “Konference je samozřejmě otevřená i mužům, kteří budou také na pódiu. Hosty konference jsou například Roman Vaněk, nebo Alan Záruba. Muži s velkými zkušenostmi i nadhledem. Za zcela mimořádný úspěch považuji, že se nám jako mentorku podařilo získat Blanku Matragi.” Upřesňuje Lenka Šťastná.

Equal Pay Day se koná v Praze 29. a 30. března. Veškeré informace jsou k dispozici na www.equalpayday.cz
 

Sloupek