Právě se nacházíte:

11.5. Evropský den melanomu

Během dnešního dopoledne využilo 171 pacientů možnost nechat si bezplatně vyšetřit kožní znaménka na Dermatovenerologické klinice UK 2. LF a Nemonice Na Bulovce. Příležitost pro preventivní vyšetření má každý dnes až do 15.15 hod. Akce probíhá v rámci Evropského dne melanomu.

Každoroční akce Evropský den melanomu vznikla, aby upozornila veřejnost na rizika této choroby. Maligní melanom stále zůstává jedním z nejčastějších zhoubných nádorů, jehož incidence se stále zvyšuje zejména u mladých lidí, nejvyšší nárůst je pozorován u žen ve věku 10–29 let. Nicméně je nejsnáze detekovatelným nádorem. V ČR na maligní melanom ročně zemře kolem 300 osob.
 
Za 13 uplynulých ročníků Evropského dne melanomu v ČR bylo již vyšetřeno více než 56 tisíc osob. Cílem dermatologů je odhalit maligní melanom včas, tedy ve stadiu, které je prognóza léčitelnosti právě s opačnou i vyšší úspěšností než u zmiňovaného případu. Včasná diagnostika znamená lepší prognózu a krédem všech dermatologů je, že žádný pacient by neměl na melanom zemřít.

Sloupek